na wszelki wypadek

Tromboguard

Tromboguard® jest opatrunkiem hemostatycznym czyli tamującym krwawienie.

tamuje krwawienie

Składa się z trzech warstw, z których każda spełnia inną funkcję:

 • Warstwa aktywna opatrunku stanowi unikalną na rynku kombinację składników aktywnych (chitozan i alginiany), które odpowiadają za tamowanie krwawienia.
 • Kolejna warstwa to pianka poliuretanowa, która posiada właściwości chłonne oraz utrzymuje odpowiednią wilgotność rany.
 • Warstwę zewnętrzną stanowi membrana poliuretanowa, która chroni ranę przed czynnikami zewnętrznymi.

Ponadto:

 • Działanie hemostatyczne opatrunku jest natychmiastowe i zachodzi w przeciągu 3 minut od aplikacji opatrunku na ranę – zostało to wykazane w trakcie badań klinicznych.
  Opatrunek może przebywać na ranie maksymalnie do 24 godzin. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Zastosowanie:

  Opatrunek Tromboguard przeznaczony jest do udzielania pierwszej pomocy i czasowego opatrywania ran urazowych i pooperacyjnych. Wyrób charakteryzuje się zdolnością tamowania krwawienia (miejscowe działanie hemostatyczne). Opatrunek może być stosowany w warunkach polowych. Idealny do apteczek domowych, ratownictwa medycznego oraz użycia na polu walki.
  Idealny do apteczek domowych, ratownictwa medycznego oraz użycia na polu walki.

Rodzaje:

 • jałowy

Rozmiary:

 • 10 cm x 10 cm

Opakowanie jednostkowe zawiera:

 • 5 sztuk
kup teraz

Dobierz

odpowiedni produkt do rany

Dobór odpowiedniego produktu jest niezwykle istotny. Od niego bowiem zależy skuteczność leczenia ran trudno gojących się.

przejdź

Pytania i odpowiedzi

Z jakimi ranami trudnogojącymi spotykamy się najczęściej?

Najczęściej występują rany owrzodzeniowe kończyn dolnych wśród których wyróżniamy: owrzodzenia żylne goleni, owrzodzenia tętnicze, owrzodzenia tętniczo-żylne oraz stopę cukrzycową. Inne rany trudno gojące się to odleżyny oraz skutki urazów termicznych i chemicznych, oparzenia i odmrożenia.

przejdź do FAQ